Reaper dla podcastera

Categories: Edycja, Oprogramowanie
Lista życzeń Share
Share Course
Page Link
Share On Social Media

O kursie

Reaper jest bardzo popularnym narzędziem do edycji dźwięku. Jest rozbudowany, ma wszystkie funkcje kiedykolwiek potrzebne do pracy, zawiera praktycznie wszystkie niezbędne wtyczki, a do tego kosztuje rozsądną kwotę.

Wielu edytorów podcastów pracuje w programie Reaper. Ty także możesz edytować swoją audycję w tym programie.

Jeżeli do tej pory korzystałeś z Audacity, logika funkcjonowania innych aplikacji nieco się różni, dlatego postanowiłem stworzyć kurs, w którym szczegółowo, krok po kroku przejdziemy przez wszystkie funkcje przydatne podczas edycji podcastów. Od instalacji aplikacji do przygotowania gotowego odcinka. Pełna konfiguracja aplikacji, skróty klawiszowe, szablony i automatyzacje, wtyczki, dodatki rozszerzające możliwości programu – wszystko to, co kiedykolwiek przyda się podcasterowi, znalazło się w tym kursie.

Reaper dla podcastera to najbardziej szczegółowy kurs obsługi programu Reaper dedykowany dla osób zajmujących się tworzeniem podcastów.

Uwaga

Kurs dostępny jest w całości od momentu zakupu. Materiał przygotowany jest do samodzielnej pracy.

Dodatkowa wiedza

Więcej informacji o tworzeniu i edycji podcastów znajdziesz w mojej książce Podcast: Level Up. Jest to jedyna na polskim rynku książka dedykowana średnio zaawansowanym podcasterom.

Show More

What Will You Learn?

 • Czym program Reaper różni się od Audacity
 • Jak zainstalować i skonfigurować program
 • Jak korzystać z wtyczek
 • Jak tworzyć własne szablony przyspieszające pracę
 • Jak tworzyć automatyzacje przyspieszające pracę
 • Jak regulować głośność nagrania
 • Jak pozbyć się szumu
 • Jak dobrze edytować nagrania
 • Jak prawidłowo przygotować nagranie do publikacji

Course Content

Wstęp
Witam Cię w kursie "Reaper dla podcastera". Zaczniemy od kilku informacji organizacyjnych o kursie, opowiem kim jestem i dlaczego warto zrezygnować z Audacity na rzecz innej aplikacji, na przykład Reapera.

 • O kursie
  01:22
 • O mnie
  01:16
 • Dlaczego warto zrezygnować z Audacity?
  06:16

Instalacja
Instalacja Reapera nie różni się od instalacji innych aplikacji, ale jest kilka dodatków, które również warto zainstalować. Zobaczysz też jak uruchomić program po raz pierwszy i jak ustawić kluczowe parametry, żeby Reaper w działał jak należy.

Ustawienia
W tym module przejrzymy wszystkie przydatne ustawienia aplikacji. Zajrzymy w każdy kąt, który może mieć znaczenie podczas edycji podcastów.

Projekty i szablony
W Reaperze często korzystam z szablonów. Są to szablony do nagrywania, edycji, przygotowywania plików, ustawienia wtyczek, a nawet ich kolejności. Wszystkie one bardzo przyspieszają pracę z programem, dlatego poświęcimy im trochę czasu.

Edycja
Mamy poustawiane wszystkie możliwe parametry, nagrane odcinki i jesteśmy gotowi do ich edycji. Ten moduł poświęcimy edycji nagrań. Omówię wszystkie te funkcje programu, które wykorzystywane są podczas edycji. Pojawią się również szablony i automatyzacje, które przyspieszają i ułatwiają pracę.

Wtyczki
Czym byłaby edycja podcastów bez wtyczek? Niektórzy używają jednej, inni kilkunastu. Czym są, do czego służą i jak z nich korzystać - o tym wszystkim w module Wtyczki.

Edycja – ciąg dalszy
Kilka dodatkowych elementów, które mogą się przydać podczas edycji podcastów. Pokażę też jak wygląda cały mój proces edycji i przygotowywania pliku do publikacji.

Renderowanie pliku
W tym module zajmiemy się przygotowaniem pliku do publikacji w Internecie. Będą też szablony, bo w Reaperze wszędzie mogą być szablony :-)

Zakończenie